Towarzystwo Przyjaciół Sopotu partnerem Literackiego Sopotu 22.08.2015

Miejska Biblioteka Publiczna oraz Miasto Sopot już po raz czwarty organizują Festiwal „Literacki Sopot”. W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 20-23 sierpnia 2015 roku w Sopocie. Tematem wiodącym czwartej edycji będzie literatura czeska.

W sobotę 22 sierpnia 2015 r. o godz. 16.00 oraz 20.00 w Dworku Sierakowskich odbędzie się Literacki Teatralny – spektakl Kryjówka.

The Hideout/Kryjówka” to historia osobista, spektakl, który podróżuje, pracownia pamięci, spotkanie. Aby ujawnić kryjówkę, należy do niej wejść, do wewnątrz. „To przejmujący spektakl o pozostawaniu w szafie, pod podłogą, na strychu nieraz przez całe życie, o przekonaniu, że bycie Żydem wciąż może być w Polsce stygmatem” (Aneta Kozioł, „Polityka”).

reżyseria: Paweł Passini
scenariusz: Patrycja Dołowy
występują: Patrycja Dołowy, Joanna Kaczmarek, Daniel Moński, Beata Passini, Paweł Passini, Maria Porzyc, Katarzyna Tadeusz, Judy Turan.

Wstęp na spektakle: po okazaniu bezpłatnego zaproszenia dostępnego od 14 sierpnia w punkcie informacji Kulturalny Sopot na Placu Przyjaciół Sopotu (ilość miejsc ograniczona).

Pobierz program festiwalu: klik.

Literacki Sopot – festiwal literatury odbywający się w jednym z najpiękniejszych kurortów nad Bałtykiem. Celem festiwalu jest promocja literatury i czytelnictwa wśród mieszkańców Trójmiasta oraz turystów odwiedzających Sopot. Na cztery dni miasto zmienia się w prawdziwy literacki kurort, a najpiękniejsze zakątki Sopotu tętnią rytmem literackich spotkań, warsztatów i dyskusji. Festiwal to także wspólne czytanie literatury, projekcje filmów nią inspirowanych, targi książki, a także działania z pogranicza literatury i innych dziedzin sztuki.

Zapraszamy wszystkich miłośników literatury do Sopotu.