Warsztaty dla dzieci i rodziców „O emocjach” – 1.03.2015

W niedzielę, 1 marca br. o godzinie 12.30 Towarzystwo Przyjaciół Sopotu zaprasza do dworku Sierakowskich na warsztaty dla dzieci (3-8 lat) i rodziców „O emocjach”. Warsztaty będą składały się z dwóch części: najpierw będzie wspólne spotkanie dla dzieci i rodziców, podczas, którego zaproszony gość – Wiceprezydent Miasta Sopotu Joanna Cichocka-Gula przeczyta książkę Wydawnictwa EneDueRabe „Billy jest zły”, następnie odbędą się oddzielne warsztaty dla dzieci i rodziców dotyczące tematu złości. W warsztatach dla dzieci udział weźmie Akademia Rozwoju Rodziny Pozytywka,natomiast spotkanie dla rodziców poprowadzi psycholog i psychoterapeuta – Joanna Trzaska.

Wstęp wolny.
Zapraszamy.

Na warsztaty obowiązują zapisy przez stronę internetową www.swps.pl/strefa-rodzica

Organizatorzy:
Strefa Rodzica – Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, Wydział Zamiejscowy w Sopocie
Wydawnictwo EneDueRabe

Partnerzy:
Gmina Miasta Sopot
Towarzystwo Przyjaciół Sopotu
Młody Byron – kawiarnia artystyczna

Więcej na temat wydarzenia

„O emocjach” to cykl spotkań dla dzieci i dorosłych, stworzony na wzór niezwykle popularnych w Szwecji warsztatów, których celem jest pokazanie jak na podstawie wybranych książek można rozmawiać z dziećmi na tematy ważne dla ich rozwoju emocjonalnego. Punktem wyjścia każdego ze spotkań jest starannie dobrana książka, której treść bezpośrednio bądź pośrednio dotyczy konkretnej emocji. Dziecku dużo łatwiej jest pracować, rozmawiać o danej sytuacji jeśli nie dotyczy ona jego samego. Tym razem skoncentrujemy się na złości. Punktem wyjścia będzie kultowa w Szwecji książka pt. „Billy jest zły” autorstwa Brigitty Stenberg z ilustracjami Mattiego Leppa.

Warsztaty dla dzieci „Dlaczego Billy się zezłościł?” – prowadzenie: Akademia
Rozwoju Rodziny Pozytywka.
Specjalnym termometrem zmierzymy aktualną temperaturę złości, będziemy uczyć się rozpoznawać to uczucie i pokażemy różne sposoby jego wyrażania.

Spotkanie dla dorosłych „Czy złość jest zła?” – prowadzenie: psycholog Joanna Trzaska.
Otwarta rozmowa dla rodziców i opiekunów o złości. Czy wyrażanie złości jest złe, jak złość przeżywają dzieci i jakie są sposoby, aby pomóc dziecku oswoić złość.

Kiermasz książek Wydawnictwa EneDueRabe.
Cała oferta gdańskiej oficyny w promocyjnych cenach.