Warsztaty psychologiczne dla dzieci i rodziców w SWPS-ie

W piątek, 11 marca 2016 r. o godz. 17.30 zapraszamy na warsztaty psychologiczne dla rodziców z dziećmi w wieku 5-8 lat. Spotkanie odbędzie się w siedzibie SWPS. Podczas spotkania pt. „Odwaga czy zniewaga” rodzice i dzieci wspólnie zastanowią się nad asertywnością, czym różni się wyrażanie myśli i uczuć od bycia niegrzecznym.

Uczestnicy pracować będą w dwóch osobnych grupach. Rodzice wspólnie z Joanną Banaszczyk (psychologiem, psychoterapeutą) będą mogli rozmawiać o tym, jak wspierać swoje dziecko, by w konstruktywny sposób stawiało granice innym.

Dzieci natomiast zaproszone zostaną do wysłuchania opowieści, jak to jest, że coś nagle w nich wybucha, budząc jedynie okropny krzyk, czy pustkę w głowie. Zastanowimy się także nad tym, dlaczego złość czy smutek włącza najczęściej gniew lub zaskakujące rozbawienie na twarzach dorosłych? Wspólne ćwiczenia z jogi śmiechu służyć będą nabieraniu dystansu do siebie samych i innych. Wszystko po to, by móc częściej w życiu czuć się naprawdę dobrze i bezpiecznie. Zajęcia z dziećmi poprowadzą Katarzyna Janasiewicz-Nowak (psycholog, psychoterapeuta) i Grażyna Gorycka (pedagog).

BRAK MIEJSC!

Zapisy poprzez formularz na stronie SWPS
http://www.swps.pl/strefa-rodzica/wydarzenia/strefa-rodzica-sopot/zgloszenie-sopot

Spotkanie odbywa się w ramach projektu Dom Sąsiedzki.
Organizacja – Urząd Miasta Sopotu przy współpracy: Uniwersytet SWPS w Sopocie, Towarzystwo Przyjaciół Sopotu, Stowarzyszenie Rozwoju Zawodowego i Osobistego „Zielona Myśl”.

Więcej informacji: http://www.swps.pl/strefa-rodzica/wydarzenia/strefa-rodzica-sopot/13330-odwaga-czy-zniewaga