Wystawy malarstwa Aleksandry Prusinowskiej „Obrazy” potrwa do 25.09.2015

We wtorek, 11 sierpnia br., o godz. 18.00 Towarzystwo Przyjaciół Sopotu zaprasza na wernisaż indywidualnej wystawy Aleksandry Prusinowskiej Obrazy. W galerii Dworku Sierakowskich zostanie zaprezentowane malarstwo olejne na płótnie o różnorodnej tematyce, będące zbiorem prac autorki z ostatnich dwóch lat. Wystawie towarzyszyć będzie prezentacja katalogu z reprodukcjami obrazów i grafik Aleksandry Prusinowskiej z lat 2010–2015, wydanego z okazji wystawy Gwiazdozbiór w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie oraz wystawy Obrazy w Dworku Sierakowskich w Sopocie.
Wystawę będzie można oglądać do 25 września 2015 r., codziennie w godzinach 12.00–19.00.

Wstęp wolny
Zapraszamy

Aleksandra Prusinowska – ur. 1986 r. w Gdyni, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W 2010 r. uzyskała dyplom magisterski na wydziale malarstwa w pracowni prof. Macieja Świeszewskiego, z aneksem w pracowni prof. Czesława Tumielewicza. Później w 2012 r. ukończyła również studia I stopnia na wydziale grafiki. Zaraz po ukończeniu studiów rozpoczęła pracę pedagogiczną na ASP Gdańsk jako asystentka w pracowni linorytu prof. Janusza Akermanna.

A. Prusinowska przede wszystkim tworzy grafiki wykonane w technice linorytu kolorowego oraz maluje obrazy olejne na płótnie. Tematyka, jaką podejmuje, krąży głównie wokół człowieka oraz krajobrazu górskiego.
Wystawa indywidualna malarstwa olejnego na płótnie Obrazy to zbiór prac wykonanych w przeciągu ostatnich dwóch lat. Tematyka prezentowana na wystawie będzie dość zróżnicowana, zaczynając od sztuki figuratywnej, bliskiej realizmowi, kończąc na umownie potraktowanych wnętrzach i obrazowaniu figury kobiecej jako płaskiej ciemnej sylwetki, ale za to w pełnej dynamice.

Nagrody i Wyróżnienia
Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Pomorskiego, Miasta Gdyni oraz Fundacji Porozumienie bez barier Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich. Ponadto:

2014 – Nagroda Dyrektora Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie w V Ogólnopolskim Konkursie im. Mariana Michalika na Obraz dla Młodych Malarzy
2012 – Wyróżnienie Honorowe w konkursie Fundacji im. Franciszki Eibisch
2012 – III nagroda w XIV Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Studenckiej
2011 – II nagroda w konkursie Studencka Grafika Roku ASP Kraków
2010 – II nagroda w konkursie Artystyczna Podróż Hestii
2010 – Wyróżnienie w Studencka Grafika Roku ASP Gdańsk
2009 – III nagroda w II Ogólnopolskim Konkursie Grafiki im. L. Meidnera
2008 – Nagroda Rektora ASP w Krakowie za zwycięstwo w konkursie Integralna 2008
2008 – Dyplom uznania Prezydenta miasta Krakowa

Wystawy Indywidualne
2015 – Gwiazdozbiór, Miejska Galeria Sztuki, Częstochowa
2014 – Główne danie, Galeria ZPAP, Gdańsk
2013 – Malarstwo i grafika, Studio AHAVA ART, Gdynia
2010 – Malarstwo i grafika, Galeria Od czasu do czasu, Gdynia
2003 – Galeria Fonseca, Kopenhaga, Królestwo Danii
2002 – Galeria Abakus, Warszawa
2001 – Galeria Ratusz, Urząd Miasta, Gdynia

Więcej informacji na http://www.aleksandraprusinowska.com/malarstwo.php