Wystawa prac wychowanków Sopockiego Ogniska Plastycznego potrwa do 31.03.2015

W poniedziałek, 2 marca br. o godz. 18.00 Towarzystwo Przyjaciół Sopotu zaprasza do Dworku Sierakowskich przy ul. J. Czyżewskiego 12, na wernisaż wystawy prac wychowanków Sopockiego Ogniska Plastycznego. Podczas wystawy „Trzy wymiary w kolorze” zaprezentowane zostaną m.in. kompozycje przestrzenne wykonane z papieru, tektury, tkanin, wełny, kolorowych folii i plastiku. Można będzie zobaczyć anioły, lalki, portrety krewnych, scenki teatralne, maski, zwierzęta. Wszystko okraszone dużą porcją koloru i nieograniczonej fantazji. Prace młodych artystów będzie można oglądać do końca marca br., codziennie w godzinach 12.00-19.00.

Wstęp wolny.

Zapraszamy.

Sopockie Ognisko Plastyczne działa na terenie Sopotu od września 1988 roku. Prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży w zakresie malarstwa, rysunku, rzeźby, ceramiki i grafiki.

Zajęcia prowadzą artyści plastycy różnych specjalności:
Anna Wrzeszcz-Habasinska – artysta malarz,
Klaudia Teodorowicz-Bosco – artysta malarz,
Lech Marchlewski – artysta rzeźbiarz,
Piotr Artwich – artysta malarz.

Prace wychowanków Ogniska były prezentowane na 25. wystawach na terenie Trójmiasta, w tym dwukrotnie w sopockim BWA, czterokrotnie w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie, dwukrotnie w Dworku Sierakowskich w Sopocie, w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku. Ponadto dwukrotnie były prezentowane w Japonii – prefektura Kaganawa.

Sopockie Ognisko Plastyczne zorganizowało także dwie imprezy plenerowe z okazji 100-lecia Sopotu oraz plenerową wystawę z okazji objęcia przez Polskę przewodnictwa w Unii Europejskiej.