Wieczór autorski Grzegorza Walczaka | 18.08.2017

Wszystkich tych, co mają poczucie humoru i wakacyjny luz, a nie stronią też od literatury zapraszam na mój wieczór autorski w słynnym Dworku Sierakowskich w Sopocie. Po przeczytaniu kilku poważniejszych wierszy i krótkiego opowiadania z przymrużeniem oka, moje literackie czółno przechyli się wyraźnie na rozrywkową burtę, humorystyczną, momentami całkiem swawolną, z erotyką bez wulgaryzmów. Ukażę też nieco groteskowo-satyryczną wizję świata. Mam nadzieję, że jednak nie zatoniemy, chociaż będzie gibało. | Grzegorz Walczak

 

 

 

 

W piątek 18 sierpnia o godz. 19.00 zapraszamy na wieczór autorski Grzegorza Walczaka, poety, prozaika i dramaturga, twórcy słuchowisk radiowych dla Teatru Polskiego Radia i autora przekładów literackich z języka serbskiego.

W programie spotkania, pod tytułem „Niesforne marzenia, czyli rozrywka dla inteligentnych”, znajdą się poezja, opowiadanie z przymrużeniem oka – „Rudolfo Valentino”, satyry, utwory kabaretowe i erotyki, głównie z tomiku „Roznamięty” – dla dorosłych, ale młodych duchem. Spotkanie poprowadzi córka autora – Agnieszka Walczak-Chojecka, autorka powieści popularnych, która przedstawi m.in. fragment ostatniego tomu (w druku) z trylogii „Saga bałkańska”. Po spotkaniu możliwość nabycia książek G. Walczaka z autografem autora.

Wstęp bezpłatny.

 

dr GRZEGORZ WALCZAK – poeta, prozaik, dramaturg, b. adiunkt na Polonistyce UW, odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego medalem Gloria Artis (2016). Autor tomików wierszy: „Witraże”, „Autoportret z przeszłości”, „A kiedy zastuka anioł”, „Roznamięty”, „Sopel Słońca”, „Elegie i inne wiersze”, „Anioły i dusiły”; powieści: „Pamiętnik małżeński”, „Oaza” (I wyd. Czytelnik, II wyd. Rytm), „Nim zaśnie ziemia”, „Anioł ze Starego Miasta”; zbioru słuchowisk radiowych „Nie dzwońcie do mnie…umarłem”. Jego książki były publikowane także w Jugosławii: „Dnevnik supruznika”, „Lamenti za majkom”, „Bracno bunjiste”. Tłumaczy literaturę serbską, jest m.in. autorem przekładu „Antologii współczesnej poezji serbskiej”, oraz słuchowiska w PR. Jest autorem sztuk teatralnych, 20 słuchowisk Polskiego Radia i stacji zagranicznych: Belgrad, Zagrzeb, Lublana, Skopie, Budapeszt, Tallin, Bratysława i Melbourne.

 

Laureat I nagrody w konkursach w Polsce i w Jugosławii za sztukę „Kaktus” (Teatr TVP, Teatr Stara Prochownia i kilka radiofonii Europy). Jego sztuki były wystawiane w teatrach w Lublinie, w Elblągu, w Warszawie, w Gdyni jak np. rock–opera „Naga” (z udziałem grupy Niebiesko-Czarni, Teatr Muzyczny w Gdyni). Za tekst sztuki „Obłoczni, czyli Sen Chopina”, granej przez 6 lat w wykonaniu O. Łukaszewicza, H. Talara i G. Walczaka, otrzymał Nagrodę im. Witolda Hulewicza. Jest laureatem konkursów literackich, a jego poezję znaleźć można w wielu antologiach publikowanych w Polsce jak i za granicą. Był lektorem jęz. polskiego na Slawistyce w Belgradzie i kierownikiem literackim Teatru Rampa. Recenzent miesięcznika „Teatr” 1995-97 i „Sycyny”. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Stowarzyszenia SEC i ZAIKS-u .