Wieczór autorski Michaela Sielewicza wraz z promocją nowej książki „Podróż do Portofino i Inne Przygody”

W piątek, 25 kwietnia o godz. 19.00 Towarzystwo Przyjaciół Sopotu zaprasza na spotkanie autorskie promujące książkę „Podróż do Portofino i Inne Przygody” Michaela Sielewicza.

Wstęp wolny.

„Podróż do Portofino i Inne Przygody” Michaela Sielewicza to zaskakująca opowieść z pogranicza powieści przygodowej, dziennika podróży, pamiętnika i gawędy biesiadnej. Choć napisana z pozycji człowieka dojrzałego, prezentuje niezwykle żywy i niezakłamany wizerunek młodości z przynależnymi jej atrybutami: witalnością, wiarą we własne siły, kreatywnością i skłonnością do ryzyka.

Dwóch warszawskich studentów udaje się w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku na wakacyjną wyprawę po Europie. Celem ich podróży jest Portofino – małe portowe miasteczko w Ligurii – północnym regionie Włoch. (…) Barwna fabuła „Podróży do Portofino”, bogactwo postaci, dowcipny język, filmowa wręcz obrazowość, jak i jej niespodziewane zakończenie budzą u czytelnika apetyt i nadzieję na ciąg dalszy. (Barbara Nowakowska-Drozdek)

Michael Sielewicz urodził się w 1950 roku w Wielkiej Brytanii, wychowywał się w Kanadzie i USA. Po maturze w Londynie ukończył studia medyczne w Warszawie, a następnie doktoryzował się na Freie Uniwersität w Berlinie. Jest założycielem i kierownikiem kliniki ortopedycznej w amerykańskim szpitalu w Berlinie Zachodnim. Mieszka w Sopocie i Berlinie. Ma status pokrzywdzonego IPN-u. Jest chirurgiem, fotografem, podróżnikiem i żeglarzem.