Wieczór poetycko-muzyczny | 27.08.2021 r. | „Fortepian Szopena” – spotkania z Norwidem. Sopot 2021

 

 

 

 

W piątek, 27 sierpnia 2021 r. o godz. 18.00 zaprosiliśmy do Dworku na kolejny wieczór poetycko-muzyczny w ramach wydarzenia „Fortepian Szopena” – spotkania z Norwidem. Sopot 2021. Usłyszeli Państwo literackie dzieła Cypriana Kamila Norwida, m.in. utwór „Fortepian Szopena” oraz wiersz „Moja piosnka (I)” w aktorskiej interpretacji Marzeny Nieczuja Urbańskiej – aktorki związanej z gdańskim Teatrem Wybrzeże. Recytacja oprawiona została kompozycjami Fryderyka Chopina w wykonaniu niezwykle uzdolnionego pianisty i laureata wielu krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych Kacpra Kuklińskiego.

Na kolejny wieczór poetycko-muzyczny zapraszamy 24 września 2021 r. – w 200. rocznicę urodzin Cypriana Kamila Norwida. Piątkowe wydarzenie rozpocznie się o godz. 17.00. Zachęcamy do zapoznania się z programem i opisem wydarzenia „Fortepian Szopena” – spotkania z Norwidem. Sopot 2021.

 

Wstęp wolny.
Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 PROGRAM SPOTKANIA POETYCKO-MUZYCZNEGO

„Fortepian Szopena” – spotkania z Norwidem. Sopot 2021.
Recital Chopinowski, aktorska interpretacja utworów C. K. Norwida

 

Kacper Kukliński – fortepian

Fryderyk Chopin

Polonez As-dur op. 53

Nokturn es-moll op. 25 nr 2

Nokturn g-moll op. 37 nr 1

Ballada g-moll op.23

 

Marzena Nieczuja Urbańska – recytacja

Cyprian Kamil Norwid – „Moja piosnka (I)” oraz „Fortepian Szopena”

 

 

 

 

 

Kacper Kukliński

Młody pianista pochodzący z rodziny o wieloletnich tradycjach muzycznych, grą na fortepianie zajmuje się od 6 roku życia. Uczeń XI Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gdańsku, od początku edukacji swój talent rozwijał pod kierunkiem dr hab. Elżbiety Pasierowskiej, a obecnie uczy się w klasie fortepianu prof. Waldemara Wojtala. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych. W 2018 roku zdobył Grand Prix w kategorii fortepian solo na IV Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Z muzyką przez Europę” w Wilnie (Litwa) oraz I Nagrodę na 29 Flame Competition w Paryżu (Francja). W 2016 roku zdobył I Nagrodę (Premio Assoluto) na VI International Piano Competition PIANO TALENTS w Mediolanie (Włochy). Pozostałe nagrody tego niezwykle utalentowanego pianisty to m.in.: Grand Prix na IV Ogólnopolskim Konkursie „Kameralnie z Fortepianem” w Gdańsku (2015), Grand Prix na XXX Jubileuszowych Starogardzkich Spotkaniach Kameralnych (2016), Grand Prix na X Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym Szkół Muzycznych I i II stopnia oraz Gimnazjów „Mistrz Klawiatury” w Warszawie (2017) oraz I Nagroda na V Podkarpackim Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina dla młodych pianistów (2019). Tegorocznym osiągnięciem jest I Nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. W. Kędry w Łodzi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

źródła: teatrwybrzeze.pl, e-teatr.pl

 

 

 

 

Marzena Nieczuja Urbańska

Aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa, a także pierwsza w Polsce pieśniarka fado. W 1984 roku ukończyła Studium Aktorskie przy gdańskim Teatrze Wybrzeże, gdzie jako adeptka wybitnie odegrała rolę Julii z szekspirowskiego dramatu pt. „Romeo i Julia” w reżyserii Floriana Staniewskiego. W latach 1984-1987 grała w rzeszowskim Teatrze im. Siemaszkowej. Współpracowała również z Teatrem im. Juliusza Ostrewy w Gorzowie Wielkopolskim, a w 1987 roku przeniosła się do Teatru Wybrzeże, z którym związana jest do dnia dzisiejszego. W 2003 roku została Laureatką Nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego. Otrzymała również Nagrodę Publiczności Teatru Wybrzeże za wszystkie recitale, a także wyróżnienie Marszałka województwa za książkę „Teatr… jest całym moim życiem. Opowieść o Ryszardzie Majorze”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GALERIA ZDJĘĆ Z WYDARZENIA

 

 

Organizatorem wydarzenia Fortepian Szopena – spotkania z Norwidem, Sopot 2021. W 200-rocznicę urodzin Cypriana Kamila Norwida (1821-1883) jest Towarzystwo Przyjaciół Sopotu.

Festiwal odbędzie się pod patronatem: Prezydenta Miasta Sopotu, Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Instytutu Książki, Instytutu Literatury oraz patronatem medialnym: TVP Kultura, TVP Gdańsk, trojmiasto.pl, Radia Gdańsk i dwumiesięcznika literackiego Topos„.

Wydarzenie realizowane jest przy wsparciu Gminy Miasta Sopotu.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

 

 

 

Partner:

  

 

 

Patronat:


 

Patronat medialny: