Wieczór poetycko-muzyczny | 30.07.2021 | „Fortepian Szopena” – spotkania z Norwidem. Sopot 2021

 

 

 

 

W piątek, 30 lipca 2021 r. o godz. 18.00 zaprosiliśmy do Dworku na kolejny wieczór poetycko-muzyczny w ramach wydarzenia „Fortepian Szopena” – spotkania z Norwidem. Sopot 2021. Usłyszeli Państwo recital Chopinowski w wykonaniu niezwykle uzdolnionej pianistki i laureatki wielu międzynarodowych konkursów muzycznych – Małgorzaty Uziałko. Utwory „Fortepian Szopena” oraz „Bema pamięci żałobny rapsod”  C. K. Norwida w autorskiej interpretacji zaprezentował Piotr Łukawski aktor gdańskiego Teatru Wybrzeże.

Na kolejne spotkanie z Norwidem zapraszamy do Dworku Sierakowskich w piątek 27 sierpnia 2021 r. o godz. 18.00. Zachęcamy do zapoznania się z programem i opisem wydarzenia „Fortepian Szopena” – spotkania z Norwidem. Sopot 2021.

 

Wstęp wolny.
Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

 

 

 

 

PROGRAM SPOTKANIA POETYCKO-MUZYCZNEGO

„Fortepian Szopena” – spotkania z Norwidem. Sopot 2021.
Recital Chopinowski, aktorska interpretacja utworów C. K. Norwida

 

Małgorzata Uziałko – fortepian

Fryderyk Chopin

Mazurek a-moll op. 17 nr 4

Walc As-dur op. 42

Nokturn cis – moll op. 27 nr 1

Preludium c-moll

Scherzo cis – moll op. 39

Ballada As-dur op. 47

2 Etiudy z op. 10 (Ges-dur i c-moll)

 

Piotr Łukawski – recytacja

Cyprian Kamil Norwid – „Bema pamięci żałobny rapsod” oraz „Fortepian Szopena”

 

 

 

 

 

Małgorzata Uziałko

Od 2010 r. uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, w klasie fortepianu  Aleksandry Mozgiel-Medyńskiej. Laureatka wielu krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych.  W listopadzie 2019 roku zdobyła I nagrodę w kategorii A5+ na III Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym i Zespołów Kameralnych „Edelweiss” w Wiedniu (Austria). Tegoroczne nagrody tej niezwykle utalentowanej pianistki to m.in.: I nagroda oraz Grand Prix za osobowość konkursu na VI Zachodniopomorskim  Konkursie Pianistycznym CEA w Szczecinie, I nagroda na Northern Lights Piano Festival Szwecja  oraz Grand Prix International Performance Competition w Łodzi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

źródło: teatrwybrzeze.pl

 

 

 

 

Piotr Łukawski

Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni Orłowie (Wydział Fotografia Artystyczna). W latach 1994-1996 był słuchaczem Studium Aktorskiego przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. W 2000 roku został absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (Wydziału Aktorskiego z siedzibą we Wrocławiu). W latach 2000-2004 asystent na zajęciach „Sceny klasyczne” Wydziału Aktorskiego we Wrocławiu u profesor Krzesisławy Dubiel oraz profesor Geny Wydrych. Jako aktor teatralny debiutował w 2000 roku na deskach Sceny Kameralnej Teatru Wybrzeże w spektaklu „Po deszczu” Sergi Belbla, w reżyserii Anny Augustynowicz. W latach 2001-2006 był aktorem Teatru Polskiego w Poznaniu, a od 2007 roku jest członkiem zespołu aktorskiego Teatru Wybrzeże w Gdańsku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GALERIA ZDJĘĆ Z WYDARZENIA

 

 

 

 

Organizatorem wydarzenia Fortepian Szopena – spotkania z Norwidem, Sopot 2021. W 200-rocznicę urodzin Cypriana Kamila Norwida (1821-1883) jest Towarzystwo Przyjaciół Sopotu.

Festiwal odbędzie się pod patronatem: Prezydenta Miasta Sopotu, Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Instytutu Książki, Instytutu Literatury oraz patronatem medialnym: TVP Kultura, TVP Gdańsk, trojmiasto.pl, Radia Gdańsk i dwumiesięcznika literackiego Topos„.

Wydarzenie realizowane jest przy wsparciu Gminy Miasta Sopotu.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

 

 

 

Partner:

  

 

 

Patronat:


 

Patronat medialny: