Wieczór poetycko-muzyczny Online | „Fortepian Szopena” – spotkania z Norwidem. Sopot 2021 | od 1.10.2021

 

 

 

 

24 września, dokładnie w 200. rocznicę urodzin Cypriana Kamila Norwida, zaprosiliśmy Państwa na kolejny z cyklu wieczór poetycko-muzyczny, w ramach wydarzenia „Fortepian Szopena” – spotkania z Norwidem. Sopot 2021. Od 1 października to wyjątkowe spotkanie dostępne jest również w wydaniu Online.
Krzysztof Gordon, aktor związany z gdańskim Teatrem Wybrzeże, prezentuje interpretację własną  literackich dzieł Cypriana Kamila Norwida. Usłyszeć mogą Państwo utwory „Fortepian Szopena” oraz „Moja piosnka (II)”. Recytacja wierszy oprawiona jest recitalem Chopinowskim w wykonaniu Piotra Pawlaka, wybitnego pianisty i Laureata wielu krajowych oraz międzynarodowych konkursów muzycznych.

Na kolejne, ostatnie spotkanie z Norwidem zapraszamy do Dworku Sierakowskich w piątek, 29 października o godz. 18.00. Zachęcamy do zapoznania się z programem i opisem wydarzenia „Fortepian Szopena” – spotkania z Norwidem. Sopot 2021.

Dostęp bezpłatny.
Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

 

 

źródło: kultura.trojmiasto.pl

 

 

 

Piotr Pawlak – ur. 20 lutego 1998 roku w Gdańsku. W roku 2016 z wyróżnieniem ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku w klasie fortepianu i organów. Obecnie studiuje matematykę na Uniwersytecie Gdańskim oraz instrumentalistykę na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Koncertował w wielu krajach Europy, występował z orkiestrami Filharmonii Dolnośląskiej, Świętokrzyskiej, Bałtyckiej oraz Ningbo. Jest laureatem wielu konkursów pianistycznych. Jego ostatni sukces to pierwsze miejsce i nagroda za najlepszą improwizację na XI Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Darmstadt (2017). W 2015 roku Piotr brał udział w XVII Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Zamierza wystartować również w Konkursie Chopinowskim w 2021 roku, a dzięki nagrodzie w Darmstadt już teraz przeszedł przez pierwszy etap kwalifikacji do tego konkursu.

 

 

 

 

 

 

 

 

źródło: www.gedanopedia.pl i www.teatrwybrzeze.pl

 

 

 

Krzysztof Gordon – ur. 14 lutego 1946 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Po dyplomie współpracował z lubelskim Teatrem im. Juliusza Ostrewy, a od 1970 roku jest aktorem gdańskiego Teatru Wybrzeże, na którego scenie zadebiutował w „Termopilach polskich Tadeusza Micińskiego w reżyserii Marka Okopińskiego. Do jego wybitnych, nagradzanych kreacji należą role m.in. w Maleńkiej Alicji Edwarda Albeego (1971), Portrecie Sławomira Mrożka (1988), Coś w rodzaju miłości Arthura Millera (1995) czy Tylko ta pchła Naomi Wallace (2004). Współpracował również z sopockim Teatrem Atelier. W 1998 roku otrzymał Pomorską Nagrodę Artystyczną w dziedzinie aktorstwa, a w 1999 r. i 2003 r. Nagrodę Teatralną Marszałka Województwa Pomorskiego. Był nagradzany również na krajowych festiwalach teatralnych, między innymi na XIII Festiwalu Teatrów Polski Północnej w Toruniu (1971) nagrodą dla młodego aktora, wyróżnieniem na tym samym festiwalu w roku 1988, Grand Prix Geras na Międzynarodowych Wrocławskich Spotkaniach Teatru Jednego Aktora we Wrocławiu (2007).W 1978 został odznaczony Brązowym, w 1983 Srebrnym, a w 1996 Złotym Krzyżem Zasługi, natomiast w 2009 roku został odznaczony Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze – Gloria Artis.

 

 

 

 

 

 

 

Organizatorem wydarzenia Fortepian Szopena – spotkania z Norwidem, Sopot 2021. W 200-rocznicę urodzin Cypriana Kamila Norwida (1821-1883) jest Towarzystwo Przyjaciół Sopotu.

Festiwal odbędzie się pod patronatem: Prezydenta Miasta Sopotu, Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Instytutu Książki, Instytutu Literatury oraz patronatem medialnym: TVP Kultura, TVP Gdańsk, trojmiasto.pl, Radia Gdańsk i dwumiesięcznika literackiego Topos„.

Wydarzenie realizowane jest przy wsparciu Gminy Miasta Sopotu.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

 

 

 

Partner:

  

 

 

Patronat:


 

Patronat medialny: