Wieczór poetycko-muzyczny online | „Fortepian Szopena” – spotkania z Norwidem. Sopot 2021 | od 6.08.2021

 

 

Od 6 sierpnia 2021 r. zapraszamy Państwa na kolejny z cyklu wieczorów poetycko-muzycznych Online w ramach wydarzenia „Fortepian Szopena” – spotkania z Norwidem. Sopot 2021 z okazji 200 rocznicy urodzin poety. Piotr Łukawski, aktor Teatru Wybrzeże w Gdańsku, prezentuje interpretację własną literackich dzieł C. K. Norwida, m.in. utworu „Fortepian Szopena” oraz wiersza „Bema pamięci żałobny rapsod”. Recytacja oprawiona jest kompozycjami Fryderyka Chopina w wykonaniu Małgorzaty Uziałko, Laureatki wielu krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych, w tym: III Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego i Zespołów Kameralnych „Edelweiss” w Wiedniu (Austria, I nagroda), VI Zachodniopomorskiego Konkursu Pianistycznego CEA w Szczecinie (I nagroda i Grand Prix), Northern Lights Piano Festival (Szwecja, I nagroda) oraz Grand Prix International Performance Competition w Łodzi.

Na kolejne spotkanie z Norwidem zapraszamy do Dworku Sierakowskich w piątek, 27 sierpnia 2021 r. o godz. 18.00. Zachęcamy do zapoznania się z programem i opisem wydarzenia „Fortepian Szopena” – spotkania z Norwidem. Sopot 2021.

Dostęp bezpłatny.
Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

 

 

 

 

 

Małgorzata Uziałko

Od 2010 r. uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, w klasie fortepianu Aleksandry Mozgiel-Medyńskiej. Laureatka wielu krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych. W listopadzie 2019 roku zdobyła I nagrodę w kategorii A5+ na III Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym i Zespołów Kameralnych „Edelweiss” w Wiedniu (Austria). Tegoroczne nagrody tej niezwykle utalentowanej pianistki to m.in.: I nagroda oraz Grand Prix za osobowość konkursu na VI Zachodniopomorskim Konkursie Pianistycznym CEA w Szczecinie, I nagroda na Northern Lights Piano Festival Szwecja oraz Grand Prix International Performance Competition w Łodzi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

źródło: teatrwybrzeze.pl

 

 

 

 

Piotr Łukawski

Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni Orłowie (Wydział Fotografia Artystyczna). W latach 1994-1996 był słuchaczem Studium Aktorskiego przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. W 2000 roku został absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (Wydziału Aktorskiego z siedzibą we Wrocławiu). W latach 2000-2004 asystent na zajęciach „Sceny klasyczne” Wydziału Aktorskiego we Wrocławiu u profesor Krzesisławy Dubiel oraz profesor Geny Wydrych. Jako aktor teatralny debiutował w 2000 roku na deskach Sceny Kameralnej Teatru Wybrzeże w spektaklu „Po deszczu” Sergi Belbla, w reżyserii Anny Augustynowicz. W latach 2001-2006 był aktorem Teatru Polskiego w Poznaniu, a od 2007 roku jest członkiem zespołu aktorskiego Teatru Wybrzeże w Gdańsku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Organizatorem wydarzenia Fortepian Szopena – spotkania z Norwidem, Sopot 2021. W 200-rocznicę urodzin Cypriana Kamila Norwida (1821-1883) jest Towarzystwo Przyjaciół Sopotu.

Festiwal odbędzie się pod patronatem: Prezydenta Miasta Sopotu, Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Instytutu Książki, Instytutu Literatury oraz patronatem medialnym: TVP Kultura, TVP Gdańsk, trojmiasto.pl, Radia Gdańsk i dwumiesięcznika literackiego Topos„.

Wydarzenie realizowane jest przy wsparciu Gminy Miasta Sopotu.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

 

 

 

Partner:

  

 

 

Patronat:


 

Patronat medialny: