Wieczór poetycko-muzyczny online | „Fortepian Szopena” – spotkania z Norwidem. Sopot 2021 | od 6.09.2021

 

 

Od 6 wrzesnia2021 r. zapraszamy Państwa na kolejny z cyklu wieczorów poetycko-muzycznych Online, w ramach wydarzenia „Fortepian Szopena” – spotkania z Norwidem. Sopot 2021 z okazji 200 rocznicy urodzin poety. Marzena Nieczuja Urbańska, aktorka związana z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, prezentuje własna interpretację literackich dzieł Cypriana Kamila Norwida. Usłyszeć mogą Państwo utwory „Fortepian Szopena” oraz „Moja piosnka (I)”. Recytacja wierszy oprawiona jest recitalem Chopinowskim w wykonaniu Kacpra Kuklińskiego, Laureata wielu krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych, m.in.: IV Międzynarodowyego Konkursu Muzycznego „Z muzyką przez Europę” w Wilnie (Litwa, Grand Prix w kategorii fortepian solo), 29 Flame Competition w Paryżu (Francja, I Nagroda) oraz VI International Piano Competition PIANO TALENTS w Mediolanie (Włochy,  I Nagroda Premio Assoluto).

Na kolejne spotkanie z Norwidem zapraszamy do Dworku Sierakowskich 24 września 2021 r. – w 200. rocznicę urodzin Cypriana Kamila Norwida. Piątkowy wieczór poetycko-muzyczny rozpoczniemy wyjątkowo o godz. 17.00. Zachęcamy do zapoznania się z programem i opisem wydarzenia „Fortepian Szopena” – spotkania z Norwidem. Sopot 2021.

Dostęp bezpłatny.
Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kacper Kukliński

Młody pianista pochodzący z rodziny o wieloletnich tradycjach muzycznych, grą na fortepianie zajmuje się od 6 roku życia. Uczeń XI Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gdańsku, od początku edukacji swój talent rozwijał pod kierunkiem dr hab. Elżbiety Pasierowskiej, a obecnie uczy się w klasie fortepianu prof. Waldemara Wojtala. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych. W 2018 roku zdobył Grand Prix w kategorii fortepian solo na IV Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Z muzyką przez Europę” w Wilnie (Litwa) oraz I Nagrodę na 29 Flame Competition w Paryżu (Francja). W 2016 roku zdobył I Nagrodę (Premio Assoluto) na VI International Piano Competition PIANO TALENTS w Mediolanie (Włochy). Pozostałe nagrody tego niezwykle utalentowanego pianisty to m.in.: Grand Prix na IV Ogólnopolskim Konkursie „Kameralnie z Fortepianem” w Gdańsku (2015), Grand Prix na XXX Jubileuszowych Starogardzkich Spotkaniach Kameralnych (2016), Grand Prix na X Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym Szkół Muzycznych I i II stopnia oraz Gimnazjów „Mistrz Klawiatury” w Warszawie (2017) oraz I Nagroda na V Podkarpackim Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina dla młodych pianistów (2019). Tegorocznym osiągnięciem jest I Nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. W. Kędry w Łodzi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

źródła: teatrwybrzeze.pl, e-teatr.pl

 

 

 

 

Marzena Nieczuja Urbańska

Aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa, a także pierwsza w Polsce pieśniarka fado. W 1984 roku ukończyła Studium Aktorskie przy gdańskim Teatrze Wybrzeże, gdzie jako adeptka wybitnie odegrała rolę Julii z szekspirowskiego dramatu pt. „Romeo i Julia” w reżyserii Floriana Staniewskiego. W latach 1984-1987 grała w rzeszowskim Teatrze im. Siemaszkowej. Współpracowała również z Teatrem im. Juliusza Ostrewy w Gorzowie Wielkopolskim, a w 1987 roku przeniosła się do Teatru Wybrzeże, z którym związana jest do dnia dzisiejszego. W 2003 roku została Laureatką Nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego. Otrzymała również Nagrodę Publiczności Teatru Wybrzeże za wszystkie recitale, a także wyróżnienie Marszałka województwa za książkę „Teatr… jest całym moim życiem. Opowieść o Ryszardzie Majorze”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Organizatorem wydarzenia Fortepian Szopena – spotkania z Norwidem, Sopot 2021. W 200-rocznicę urodzin Cypriana Kamila Norwida (1821-1883) jest Towarzystwo Przyjaciół Sopotu.

Festiwal odbędzie się pod patronatem: Prezydenta Miasta Sopotu, Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Instytutu Książki, Instytutu Literatury oraz patronatem medialnym: TVP Kultura, TVP Gdańsk, trojmiasto.pl, Radia Gdańsk i dwumiesięcznika literackiego Topos„.

Wydarzenie realizowane jest przy wsparciu Gminy Miasta Sopotu.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

 

 

 

Partner:

  

 

 

Patronat:


 

Patronat medialny: