Piotr Wiesław Rudzki prezentuje: „W szafie” i w dworku

Plakat Piotr Wieslaw Rudzki

W sobotę, 3 maja br. o godz. 18.00 w dworku Sierakowskich w Sopocie odbędzie się prezentacja książki artystycznej-plakatu Piotra Wiesława Rudzkiego pt. „W szafie”. Książka ukazała się w ramach „Biblioteki „Toposu”. Spotkanie poprowadzi poeta Tadeusz Dziewanowski.

Spotkanie jest fragmentem większego projektu interdyscyplinarnego realizowanego w ramach „Sopockiej Majówki 2014”. Częścią projektu jest spektakl „Comsa Comsi… w szafie”, którego premiera odbędzie się 1 maja br. o godz. 18.00 w Teatrze na Plaży w Sopocie.

Na obydwie imprezy wstęp wolny.

Zapraszamy!

Piotr Wiesław Rudzki (1977 r.) – absolwent m. in. Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (teologia) oraz Uniwersytetu Gdańskiego (filologia polska), pracownik oświaty –   II LO im. Chrobrego w Sopocie oraz doktorant w Zakładzie Literatury Współczesnej UG w Gdańsku.

Poeta, fotograf, animator kultury. Autor tomików poetyckich W niepokoju, Juwenilia piotrowe, kroniki podróży – Wąskie linie snów, oraz licznych publikacji w antologiach i czasopismach. Ponadto inicjator, reżyser i aktor teatru studenckiego DWA KSIĘŻYCE (1999-2004), organizator wieczorów poetyckich Poeci 70, Dni z bagażem poezji, Mikrofon i róża (Trójmiasto 2009)  a także inicjator i członek ogólnopolskiej grupy poetyckiej WARS. (źródło www.teatrnn.pl/miastopoezji/)