Rocznik Sopocki 2019 już w sprzedaży!

Czy zastanawiali się kiedyś Państwo jak smakuje Sopot? W nowym numerze Rocznika Sopockiego autorzy prezentują miasto na słono i na słodko, tworząc kulinarną mapę nadmorskiego kurortu.

Pod lupą znalazły się także: sopockie ulice i ich nazwy we współczesnej i historycznej formie, MS „Mazowsze” – statek, który stał się prekursorem polskiej turystyki morskiej, czy zespół willowo-pałacowy, który niegdyś należał do Friedricha Junckiego, a dziś stanowi bezcenna wartość dla miasta.

Rocznik Sopocki 2019 to także cały wachlarz ciekawych postaci, związanych z Sopotem, m.in.: Krzysztof Kuczkowski (poeta, redaktor dwumiesięcznika literackiego TOPOS wydawanego od 25 lat w Sopocie), Alina Afanasjew (sopocka autorka bajek i scenariuszy, scenograf, aktorka, działaczka społeczna), Jacek Łozowski (kolekcjoner obrazów), Adam Haras (malarz, profesor AS), czy Wiesława Wiśniewska (bibliotekarka, animatorka, autorka sukcesu Filii 7 MBP „Brodway” w Sopocie).

W XXX wydaniu Rocznika Sopockiego Roman Wojciechowski, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sopocie, podpowiada, jakie ciekawe książki związane z miastem ukazały się w 2017 i 2018 roku.

Ponadto w numerze podsumowanie działalności kulturalnej i edukacyjnej w zabytkowym Dworku Sierakowskich oraz Kronika Sopotu 2018.

Nowy Rocznik będzie można nabyć w sopockim Dworku Sierakowskich (ul. J. Czyżewskiego 12) – siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Sopotu wydawcy periodyku lub zamówić pisząc na adres: prenumerata@tps-dworek.pl.

Numer dostępny będzie również w salonach EMPiK, księgarniach BookBook oraz w placówkach Poczty Polskiej w Sopocie.