Wojciech Fułek „Łóżka” – Teatr przy Stole, 14.12.2015

W poniedziałek, 14 grudnia br. o godz. 18.30, zapraszamy członków-przyjaciół TPS na kolejne spotkanie z cyklu Teatr przy Stole. Dramat współczesny Wojciecha Fułka „Łóżka” czytać będą aktorzy Teatru Wybrzeże: Marzena Nieczuja-Urbańska, Krzysztof Gordon, Jacek Labijak, Piotr Łukawski, Andrzej Nowiński i Florian Staniewski. Opiekę artystyczną nad spektaklem sprawuje Małgorzata Jarmułowicz, opiekę reżyserską – Krzysztof Gordon.

Wstęp wolny!
Zapraszamy

O sztuce
W sztuce „Łóżka” autor wrzuca swoich bohaterów w sytuację wyjątkową. Kilku mężczyzn spotyka się w jednej szpitalnej sali. Pochodzą z różnych środowisk, dzieli ich wiek, zawód, doświadczenie. Jest jednak coś co ich łączy – konieczność przebywania w szpitalu z powodu choroby. W rozmowach przerywanych medycznymi zabiegami snują swoje historie, kłócą się z powodów światopoglądowych. W jednej kwestii muszą się jednak zgodzić – wszyscy pozostajemy bezradni wobec choroby, cierpienia, odchodzenia.

Sztuka „Łóżka” została zrealizowana w Teatrze Polskiego Radia w roku 2011 w reżyserii Janusza Kukuły, miała premierę na antenie III Programu PR, a także uzyskała wyróżnienie specjalne na sopockim Festiwalu DWA TEATRY w roku 2012.

O autorze
Wojciech Fułek – dziennikarz, publicysta, pisarz i scenarzysta, współautor licznych filmów telewizyjnych (m.in. filmy o Czesławie Niemenie, Marku Karewiczu, Franciszku Walickim, tryptyk dokumentalny „Partia, pieniądze, rock and roll”), twórca słuchowisk i programów radiowych. Znawca historii Sopotu (posiada w swoim dorobku ponad 1000 publikacji prasowych na ten temat) oraz historii polskiej muzyki jazzowej i rockowej. Juror m.in. sopockich festiwali piosenki oraz Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Polskiej Telewizji DWA TEATRY. Stale współpracuje m.in. z dwumiesięcznikiem literackim „Topos”, miesięcznikiem „Pamięć.pl” oraz wieloma portalami internetowymi. Posiada w swoim dorobku kilkanaście książek prozatorskich, poetyckich oraz albumowych m.in. „Sopockie molo – krótka historia nieskończoności” oraz „Sopot – sezon, miejsca, chwile”. Jego książka, opracowana wspólnie z Romanem Stinzigiem – „Kurort w cieniu PRL-u” otrzymała w roku 2008 prestiżową nagrodę Pro Libro Legendo za najlepszą książkę roku na Pomorzu.

W roku 2009 wydał kolejną sopocką książkę „Od huzarów śmierci do Eltona Johna – 100 lat Opery Leśnej”, która stała się wydawniczym hitem.
Jego pierwsza książka dla dzieci, wydana w 2011 r. „Od końca do początku albo odwrotnie” zaowocowała sztuką dla dzieci „Koniec i początek”, która doczekała się już kilku realizacji radiowych i scenicznych. Ostatnio wydane pozycje wydawnicze to „Wchodzić bez pukania” (2013), nietypowy album, który powstał z inspiracji i pomysłu Tomasza Dobrowolskiego, sopockiego grafika, scenografa i fotografika oraz „Może Plaża” (2015 r.) także wydana wspólnie z T. Dobrowolskim.

Obecnie pracuje nad scenariuszem serialu telewizyjnego o Violetcie Villas oraz kilkoma innymi projektami filmowymi.