wrzesień 2018

Tadeusz Sobkowiak – malarz, filozof i kompozytor. Podróżnik w czasoprzestrzeni osobistej. Malarz świateł i cieni, lasów i łąk, plaż i nieba, stworów dziwnych i straszliwych zarazem, liści i gałęzi, tajemnych okrętów i nieodkrytych lądów. Poszukiwacz sekretu życia i śmierci, bytów nieodgadnionych, zagubionych mitów i legend wszelakich.

Wielość głosów, teoretycznie sobie obcych i antagonistycznych, stara się scalić malarsko i muzycznie w jednej miłosnej pieśni Życia. Twórca baśni przyrody, baśni uniwersum, wsłuchany w śpiew wiatru i wielorybów, ożywiający kamienie i usypiający lęki.

Świat, jako wielowarstwowa struktura istot powiązanych kosmiczną pępowiną oraz wnikanie w naturę rzeczy, to główny kierunek jego poszukiwań twórczych.

ŚWIT NIESKOŃCZONOŚCI to tytuł najnowszej wystawy malarstwa Tadeusza Sobkowiaka, na którą we wrześniu zapraszamy do dworkowej Galerii Sztuki. Wernisaż odbędzie się w środę 5 września 2018 r. o godz. 18.00. Prace będzie można oglądać codziennie w godz.12.00-18.00 do końca września br.

Wstęp wolny

Zapraszamy

 

 

Tadeusz Sobkowiak urodził się 20 IX 1955 roku w Poznaniu. W 1986 roku ukończył studia z wyróżnieniem w poznańskiej PWSSP.

Swoje prace i instalacje realizuje i pokazuje na wielu  wystawach w kraju i za granicą (m.in. Berlin, Londyn, Lwów, Bratysława). Odbył liczne podróże poznawcze i artystyczne po różnych zakątkach świata (USA, Paryż).

Artysta, niezależnie od panujących trendów, pozostaje wierny swoim inspiracjom, związanym z archeologią, astronomią, literaturą science-fiction i światem natury, co znajduje wyraźne odbicie w jego twórczości.