WYSTAWA CYLINDRÓW I KAPELUSZY inspirowana epoką, w której żył i tworzył CYPRIAN KAMIL NORWID (1821 – 1883)

 

Pamiętajmy o naszym genialnym rodaku, który wpisał się
w najpiękniejsze karty historii i kultury naszej ojczyzny.

 

 

Od 11 czerwca serdecznie zapraszamy do dworkowej Galerii Sztuki na wystawę prezentującą cylindry i kapelusze inspirowane epoką romantyzmu. Pomysłodawczynią i kuratorką ekspozycji, a także autorką prezentowanych nakryć głowy jest sopocka malarka i pedagog Roswita Stern. Wystawa obejmie około 120 wielobarwnych eksponatów własnoręcznie wykonanych przez artystkę, które będzie można oglądać codziennie w godz. 12.00-18.00 do 18 czerwca 2021 r.

W niedzielę 20 czerwca 2021 r. zapraszamy na paradę w strojach i kapeluszach inspirowanych modą epoki, w której żył i tworzył Cyprian Kamil Norwid. Pokaz odbędzie się przy dźwiękach Poloneza Fryderyka Chopina podczas Gali Międzynarodowych Zawodów w Skokach CSiO na Hipodromie w Sopocie. Chętnych do udziału w paradzie zapraszamy do wyboru cylindra lub kapelusza (Dworek Sierakowskich, do 18 czerwca) i przyjścia w niedzielę w godz. 14.00-14.30 na Hipodrom. W kapeluszach wstęp wolny.

 

 

Wystawa cylindrów i kapeluszy towarzyszy wydarzeniu „Fortepian Szopena” – spotkania z Norwidem, Sopot 2021. W 200-rocznicę urodzin Cypriana Kamila Norwida (1821-1883). C. K. Norwid, wybitny Polak, humanista, poeta, dramatopisarz, prozaik, rzeźbiarz, malarz, człowiek wyrastający poza swoją epokę został jednym z patronów 2021 roku. Ponadczasowość i wyjątkową wartość Jego arcydzieł będziemy prezentować podczas sopockich spotkań z Norwidem. Zapraszamy na to festiwalowe przedsięwzięcie, które obejmie aktorskie prezentacje poezji tego romantyka, Chopinowskie recitale fortepianowe, galę 6. edycji Konkursu poetycko-plastycznego Wiersz+Obraz pod hasłem „Fortepian Szopena”, słowo o Norwidzie i jego twórczości, wystawę pokonkursowę „Wiersz+Obraz” i wiele innych imprez. Wydarzenia będą miały miejsce od czerwca do października w sopockim Dworku Sierakowskich. Szczegółowy program opublikujemy wkrótce na naszej stronie internetowej.

 

Wstęp bezpłatny.
Serdecznie zapraszamy!

 

 

Organizatorem wydarzenia Fortepian Szopena – spotkania z Norwidem, Sopot 2021. W 200-rocznicę urodzin Cypriana Kamila Norwida (1821-1883) jest Towarzystwo Przyjaciół Sopotu.

Festiwal odbędzie się pod patronatem: Prezydenta Miasta Sopotu, Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Instytutu Książki, Instytutu Literatury oraz patronatem medialnym: TVP Kultura, TVP Gdańsk, trojmiasto.pl, Radia Gdańsk i dwumiesięcznika literackiego Topos„.

Wydarzenie realizowane jest przy wsparciu Gminy Miasta Sopotu.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

 

 

 

Partner:

   

 

 

Patronat:

                            

 

Patronat medialny: