Wystawa malarstwa Agaty Grendowicz potrwa do 11 stycznia br.

Od wtorku 16 grudnia br. Towarzystwo Przyjaciół Sopotu zaprasza do sopockiego Dworku Sierakowskich na wystawę malarstwa trójmiejskiej malarki Agaty Grendowicz.

Agata Grendowicz maluje głównie kobiety, świadomie odwołując się do stylistyki sztuki początku XX wieku – nie tylko malarstwa takich artystów jak Klimt czy Modigliani, ale też prac graficznych słynnego ilustratora mody Rene Gruau, czy czarno-bałego kina. Prace, które będzie można zobaczyć w galerii Dworku Sierakowskich, pochodzą z najnowszej, „graficznej” serii, gdzie smukłe sylwetki kobiet są przedstawione w bardzo uproszczony sposób, bez użycia światłocieni. Wykorzystanie czystych, kontrastujących barw jeszcze bardziej potęguje wrażenie celowego nawiązania do graficznych projektów reklamowych i ilustracji mody, pomimo zastosowania typowych technik malarskich.

Wystawę można oglądać w galerii Dworku Sierakowskich od 16 grudnia br. do 11 stycznia 2015 r.
Galeria czynna codziennie w godzinach 12.00-19.00 z wyjątkiem 24 grudnia 2014 r. i 1 stycznia 2015 r. (w tych dniach galeria nieczynna).

Wstęp wolny

W poniedziałek, 29 grudnia o godz. 18.00 zapraszamy do Dworku Sierakowskich na wernisaż wystawy. Będzie to autorski projekt malarki Agaty Grendowicz i śpiewaczki Donaty Zuliani – Kobieta malowana tęczą i dźwiękiem będący połączeniem prezentacji malarstwa i koncertu, w którym obie artystki swoją sztuką ilustrują temat kobiecości. W koncercie udział wezmą: Donata Zuliani – mezzosopran i Michał Kaleta – fortepian.

Wstęp wolny

O autorce

Urodzona w Gdyni w 1975 roku. Malarka z pasji, z wykształcenia architekt. Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. W latach 2001-2003 kurator wystaw i kierownik galerii w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku, gdzie zorganizowała ponad 20 wystaw artystów polskich i zagranicznych oraz stworzyła projekty scenografii ekspozycji. Malarstwo jest jej największą pasją – rysuje i maluje od wczesnego dzieciństwa. Jej talent dostrzeżono już w szkole podstawowej – brała udział w licznych konkursach plastycznych, a nauczyciel plastyki gorąco namawiał ją na podjęcie nauki w liceum plastycznym. Podczas studiów jej prace malarskie i rysunki były wyróżniane i prezentowane na wydziałowych wystawach Katedry Rysunku i Malarstwa Wydziału architektury. Jej obrazy były prezentowane na wystawach indywidualnych w Polsce (m.in. Gdynia, Sopot, Olsztyn, Warszawa)i zagranicą (Węgry, Budapeszt), a także na wystawach zbiorowych za granicą – w Siena Art Institute we Włoszech oraz w Kosowie (International Autumn Salon 2011).

Wystawy indywidualne:

 • „Gracje” – kwiecień / maj 2011 „Galeria 63”, Sopot
 • „Gracje II” – wrzesień / październik 2011 „Galeria 63”, Sopot
 • listopad 2011 – Olsztyn – Stare Miasto – galeria „Młynek”
 • „Kobieta malowana tęczą i dźwiękiem”, Mała Galeria Klubu Marynarki Wojennej „Riwiera” w Gdyni, marzec 2012
 • czerwiec / lipiec 2012 – Budapeszt, Węgry – galeria stowarzyszenia „Polonia Nova” (w ramach Festiwalu Polskiego w Budapeszcie)
 • grudzień 2012 – kawiarnia/galeria „Leniwiec”, Warszawa
 • styczeń / luty 2014 – „Galeria 63”, Sopot
 • marzec 2014 – galeria w Dworku pod Lipami, Rumia
 • lipiec – grudzień 2014 – Lavenda Cafe & Galeria, Gdynia

Wystawy zbiorowe:

 • „Drawing connections”, wrzesień 2011,Siena Art Institute, Siena, Włochy
 • „Autumn Salon 2011” , wrzesień 2011, Art Gallery Gjilan, Kosowo

Ekspozycja prac:

Zapraszamy do zapoznania się z twórczością Agaty Grendowicz na stronie: www.grendowicz.pl