Wystawa sztuki współczesnej z aukcją. Koncert Dario Alberti & Maciej Sadowski. 9.08.2015

W niedzielę, 9 sierpnia br. od godziny 12.00 zapraszamy do galerii Dworku Sierakowskich na wystawę sztuki współczesnej prezentującą prace młodych, już uznanych artystów pochodzących z Trójmiasta, regionu Pomorza i nie tylko. Będzie można zobaczyć prace Alicji Domańskiej – laureatki nagrody Sopocka Muza w Dziedzinie Kultury i Sztuki, uczestniczki wystaw w kraju i zagranicą, Jacka Malinowskiego tworzącego również we Włoszech, absolwentów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych – Misi Łukasiewicz, Magdaleny Jędrzejczyk (laureatki tegorocznego, międzynarodowego konkursu 30th Annual Chelsea International Fine Art Competition w Nowym Jorku). Ponadto, zaprezentowane zostaną prace uznanych w kraju artystów: Witolda Abako, Marcina Painty, Miro Białego, Katarzyny Słowiańskiej-Kucz, Doroty Zych-Charaziak, Wojciecha Brewki, Violi Tycz, Grzegorza Klimka czy Urszuli Tekieli. Wystawie towarzyszyć będzie aukcja prezentowanych prac – Druga Aukcja Nowej Sztuki zorganizowana przez Art in House, oraz koncert Dario Alberti & Maciej Sadowski, które odbędą się o godzinie 19.00.

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem wystawy sztuki współczesnej w Dworku Sierakowskich i uczestnictwa w wydarzeniu.

Katalog: http://www.artinhouse.pl/pl/aukcje

W katalogu, oprócz obrazów o lekkiej tematyce wakacyjnej, znajdziecie Państwo prace odmienne, przygotowane zarówno przez artystów biorących udział w naszej pierwszej aukcji, jak również przez osoby, które rozpoczynają współpracę z Domem Aukcyjnym Art in House. Szczególną uwagę zwracamy na prace artystów pochodzących z Trójmiasta i całego Pomorza.

Anita Wolszczak, historyk sztuki, właścicielka Art in House

Więcej o koncercie
Dario Alberti to rodowity Włoch, który po raz pierwszy przybył do Polski w 2012 r. Tutaj, jak twierdzi, spotkał najbardziej inspirujących artystów w swoim życiu. Z tegoż powodu zakochał się w Polsce i polskiej muzyce. W repertuarze Daria znajdziemy zarówno szlagiery polskiej piosenki, takie jak: „Nie płacz, kiedy odjadę”, „Cicha woda”, jak również współczesne kompozycje Tymona Tymańskiego. Wykonania Włocha są wyjątkowe, przyciągające uwagę, czasami śmieszne, innym razem poruszające. Wszystkie te uczucia ubrane są w przepiękne, akustyczne aranżacje, wykonywane na najwyższym poziomie, prosto z serca.

Wystąpią:
Dario Alberti – gitara, śpiew
Maciej Sadowski –  kontrabas, śpiew

Organizatorzy: Anita Wolszczak, Art in House; Młody Byron – kawiarnia artystyczna w Dworku Sierakowskich

Więcej na temat wydarzenia:
www.artinhouse.pl
www.facebook.com/ArtinHousePL
www.facebook.com