Wystawa „W sopockie drzewa wplątani” potrwa do 31.12.2015

W środę, 2 grudnia br., o godz. 18.00 odbył się wernisaż zbiorowej wystawy fotografii „W sopockie drzewa wplątani”. Swoje prace zaprezentowali:
– Piotr Artwich,
– Małgorzata Dzierzgwa,
– Danuta Łuchniak,
– Marzena Parowińska,
– Mariusz Sobecki,
– Roswita Stern.

Wystawę będzie można oglądać do końca grudnia 2015 r., codziennie w godzinach 12.00–18.00.

Wstęp wolny
Zapraszamy!

O autorach

Piotr Artwich
Absolwent Wydziału Malarstwa, Grafiki i Rzeźby PWSSP w Gdańsku (dyplom z malarstwa w pracowni prof. Jerzego Zabłockiego). Uprawia malarstwo, rysunek i fotografię. Prowadzi działalność pedagogiczną. Współpracuje z Sopockim Uniwersytetem Trzeciego Wieku prowadząc warsztaty artystyczne w zakresie rysunku i malarstwa. Obecnie Dyrektor Sopockiego Ogniska Plastycznego.

Małgorzata Dzierzgwa
Pasjonatka kultury i sztuki włoskiej oraz fotografii podróżniczej. Z wykształcenia etnograf. Przez wiele lat pracowała w sopockiej firmie Art-Region, później w galeriach sztuki współczesnej m.in. ZPAP „Zbrojownia” i najdłużej w galerii „Triada” w Sopocie.
Na fotografiach prezentowanych na wystawie starała się uchwycić efekty jakie stwarzają kształty i koloryt drzew we współistnieniu z architekturą sopocką, a szczególnie grę cieni drzew na ciekawych fasadach budynków.

Danuta Łuchniak
„Jestem fotoamatorką. Uwieczniam bliskich, ważniejsze w życiu chwile, przyrodę… Wybieram obraz, skrawek rzeczywistości, zatrzymuję go w oknie mojego starego „Nikona” od razu lub długo celebruję, uważnie dobierając kształt ostateczny. Warsztaty fotograficzne na UTW w Sopocie były dla mnie wspaniała przygodą i wymianą doświadczeń, a zdjęcia oddawały naszą fascynację tematem, zabawę światłem i cieniem, naszą wrażliwość i wyobraźnię. Tematy takie jak: światło i cień, struktura i materia, znaki życia i czasu, martwa natura, portret, stały się dla mnie osobistym poszukiwaniem i dzieleniem moimi odczuciami i wrażeniami.”

Marzena Parowińska
Fotograf i grafik. Absolwentka PLSP w Gdyni i Wyższego Studium Fotografii ASP w Gdańsku. Zajmuje sie edukacją od 2001 roku m.in. jako asystent w pracowni fotografii ASP w Gdańsku. Pracuje jako nauczyciel przedmiotów zawodowych,  informatycznych (grafika komputerowa i multimedia, projektowanie graficzne) oraz realizuje od 2012 r. konkursy na fotografię, film i grafikę komputerową dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Od 2005 roku współpracuje z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Sopocie prowadząc warsztaty fotograficzne.
Udział w wystawach zbiorowych min.:
„Chopin rzeźba w lodzie – Dokumentacja fotograficzna” 12.2011,
„Konie i koniki” 06.2015.

Roswita Stern
Studia i dyplom na Wydziale Malarstwa w PWSSP w Gdańsku. W latach 1969-1973 pobyt i studia w Londynie, Paryżu i Wiedniu, potem (1973-1981) współpraca z Filmem Polskim w Łodzi przy projektowaniu i realizacji kostiumów. W latach 1981-1989 udział w wystawach i wydarzeniach środowiska twórców kultury niezależnej. Od 1984 do 2007 nauczycielka rysunku i malarstwa w Zespole Szkół Sztuk Plastycznych w Gdyni-Orłowie, którego sama jest absolwentką. Od 2005 r. prowadzi warsztaty artystyczne dla studentów Sopockiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Ważniejsze nagrody:
1995 – Nagroda Ministra Kultury i Sztuki – „Zasłużony działacz kultury”,
2005 – Krzyż zasługi od Prezydenta RP,
2014 – Medal Zasłużony Kulturze – Gloria artis.