Wznowiona AKADEMIA DOBRYCH RELACJI 23.06.2020, godz. 18.00 | Dom Sąsiedzki Centrum

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu zaprasza na kontynuację spotkań Akademii Dobrych Relacji. Projekt realizowany jest we współpracy z Gminą Miasta Sopotu w ramach Domów Sąsiedzkich. Wykłady sprzyjające poznawaniu samego siebie i poprawy relacji międzyludzkich poprowadzi doradca psychologiczny Ewa Kuczkowska.

Poprzedni cykl wykładów miał za zadanie przekonać słuchaczy, że uznanie odpowiedzialności za swoje życie jest konieczne, aby odczuwać z niego satysfakcję.  Zamierzenie się powiodło. I co dalej? Jak przejść od „wiem”, do „działam”? Gdy już przyjęliśmy swoją sprawczość, gdy zidentyfikowaliśmy obszary, które przeszkadzają w rozwoju i zapragnęliśmy je uporządkować, wówczas stajemy przed nowymi wyzwaniami: jak to zrobić? Jak zrealizować zamierzenia, skoro na wszystko brakuje nam czasu? Jak wytrwać w postanowieniach przy naporze spraw i zobowiązań? Jak odkrywać sens swojego życia i dojrzewać zamiast się starzeć? Na te i inne pytania odpowiemy sobie podczas piątego już cyklu Akademii Dobrych Relacji, którego hasło przewodnie brzmi: Wiem i działam.

Wykład nie wymaga od uczestników wiedzy psychologicznej. Treści są przystępne i uniwersalne, będą więc użyteczne dla każdej grupy wiekowej osób dorosłych oraz młodzieży starszej. Przedstawiane zagadnienia są ilustrowane przez praktyczne przykłady „z życia wzięte”, a drobna domieszka humoru ułatwi przyjmowanie nowej wiedzy.

Temat wtorkowego spotkania to: Sztuka dobrego wyboru

Obowiązują bezpłatne wejściówki. Można pobrać je w biurze TPS (pn – pt w godz. 12 -16, czw. 13-19) oraz w kawiarni Wolny Stolik (codziennie w godz. 12-23).
Liczba miejsc ograniczona. Rezerwacja miejsca dla posiadacza wejściówki wygasa 20 minut przed rozpoczęciem wykładu. Prosimy o wcześniejsze przybycie.

Prosimy o zapoznanie się z obowiązującym regulaminem uczestnictwa w wydarzeniach.